Pohár rozhlasu

06. 06. 2022

V květnových dnech se ZŠ Bakov nad Jizerou zúčastnila atletických závodů Poháru rozhlasu. Po dvou letech, kdy se soutěž konat nemohla, se vrátila do své obvyklé podoby.
53. ročník okresního kola se konal na Atletickém stadionu Jana Železného v Mladé Boleslavi. V prvním termínu 3. května, závodili chlapci a děvčata 8. a 9. tříd v běhu na 60m, štafetě 4x60m, 800m dívky (1500m chlapci), skoku dalekém, skoku vysokém a vrhu koulí.
Mladší žáci a žákyně jeli zdolávat krásu i nástrahy lehké atletky tři týdny po starších ročnících. Disciplíny byly obdobné, jen se nevrhalo koulí, ale házelo 150g kriketovým míčkem a také běhy byly o něco kratší, chlapci běželi 1000m a děvčata 600m.
Při příjezdu byla znát na závodnících menší nervozita, která ale postupně zmizela. Žáci jeli jako jeden tým, povzbuzovali se, fandili, někteří museli doslova zdolávat kotrmelce, ale dokázali se rychle zvednout a zabojovat o lepší čas či centimetry navíc. Většina dětí odjížděla s osobními rekordy a cesta zpět do Bakova probíhala s úsměvem na rtech.
Starší ročníky obsadily v chlapcích krásné čtvrté místo, kdy zaostali za třetím místem pouze o 15 bodů, děvčata byla patnáctá. Mezi mladšími ročníky byli chlapci na osmém místě, děvčata byla třináctá.
Žákům patří veliká pochvala a slova díků za předvedené výkony.
Jmenovitě za starší ročníky: Petra Baliczová, Zuzana Bobková, Anna Grünwaldová, Kateřina Kaiserová, Michaela Masaryková, Alžběta Houserová, Anežka Holdová, Karolína Rosenkranzová, Andrea Kolomazníková, Lucie Hejlová, Ivo Rychlovský, Filip Šulc, Nicolas Chumlen, Jan Huňka, Michael Kühnel, Adam Dobrovič, Aleš Meisel, Tadeáš Baumeister, Michael Čučka.
Za mladší ročníky: Natálie Bielová, Jana Zelníčková, Kateřina Jarošová, Anna Fialová, Lucie Kirschlägerová, Markéta Bechyňová, Valentýna Kučerová, Kristýna Trnková, Jan Mareš, Matěj Kysela, Jaroslav Bajer, Jan Rozsíval, Martin Bůžek, Filip Potoček, David Hradiský, Vojtěch Cibulka, Tobiáš Chrenko, Radim Svoboda, Dominik Dušák.