Dětský den s hasiči

31. 05. 2022

Společné odpoledne dětí ze ŠD a dětí z Ukrajiny, proběhlo ve čtvrtek 26. 5. 2022 na stadionu v Bakově nad Jizerou.

O program a zábavu se postarali místní dobrovolní hasiči SDH Bakov n. J. Odpoledne pro děti bylo zaměřené nejen na zábavu, ale hlavně i na zásady bezpečného chování a upevnění respektu z ohně. Velký zájem byl o prohlídku techniky a vybavení výjezdového vozidla. Nejzajímavějším a hlavně napínavým okamžikem se stala ukázka správného hašení vzníceného oleje na pánvi, kterou k radosti a přání dětí hasiči opakovali. A nebyly by to děti, aby neměly spoustu otázek! Ale i tak naši hasiči trpělivě odpovídali a vysvětlovali… Naštěstí nám počasí přálo a konečně mohlo dojít i na překvapení dne – řádění v oblacích pěny. Děti si pěnu užívaly, radost a smích bylo vidět i slyšet! Čas je neúprosný a museli jsme se rozloučit. Do ŠD jsme odcházeli za zvuku hasičské sirény.
Děkujeme SDH Bakov n. J. a zvlášť hasičům Honzovi Pelechovi, Radku Zelinkovi, Lukáši Bíglovi a Jaroslavu Žďánskému za bezva odpoledne a čas, který si pro naše děti udělali.

Vychovatelky ŠD