Masopust v ŠD

20. 02. 2021

Tak jako každý rok, tak i letos se měsíc únor nesl ve znamení masopustu.

Masopust již v běžném kalendáři nenajdeme, a proto je velmi důležité toto období od Tří králů až do začátku postní doby dětem připomenout a i v dnešní moderní době navazovat na staré tradice.

Seznámili jsme se s historií masopustu a jeho lidovými zvyky. A protože naše děti rády tvoří, zhotovily si různé karnevalové masky na obličej. Takže v naší družině pobíhali: pejsci, kočičky, jednorožci, netopýři, princezny a mnohá další stvoření.

Masopust je období veselí, jídla a pití, ale největší radost dětem přináší masopustní rej maškar.

Vzhledem k opatřením, která musíme dodržovat, jsme si masopustní průvod udělali s dětmi pouze po škole a navštívili jsme i pana ředitele v jeho ředitelně, kde jsme se pochlubili vlastnoručně vyrobenými maskami.