Český červený kříž

05. 03. 2020

Ve čtvrtek 5.3. 2020 nás ve školní družině navštívil Český červený kříž s praktickými ukázkami ošetřování raněných a se základy první pomoci.

Byly pro nás připraveny tři stanoviště. Na prvním stanovišti si mohly děti vyzkoušet masáž srdce na figuríně bez přístroje i za pomoci speciálního přístroje.

Na druhém stanovišti nám maskérka ukázala několik triků, jak namaskovat řeznou ránu a následně ji ošetřit. Někteří dobrovolníci si nechali namaskovat drobné odřeniny na tvářích, takže vyděsili nejednoho rodiče.

Na třetím stanovišti se děti dozvěděly o chytré aplikaci do mobilního telefonu, která pomáhá rychleji přivolat pomoc, nápovědu při ošetřování a určit polohu volajícího. Také si vyzkoušely reálné volání na číslo 155 a přivolat sanitku pro svého raněného kamaráda.

Celé odpoledne bylo velmi zajímavé, poučné a zábavné.